DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

W dniu 7 marca 2019 roku w Naszej Szkole odbył się etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorem etapu okręgowego Konkursu był Pan Mirosław Koźbiał.

Konkurs skierowany jest do uczniów technikum – w szczególności uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Starosta Sieradzki, Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Energii. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu energetyki odnawialnej, propagowanie ochrony środowiska oraz poszukiwanie nowych sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ciepła. Dzięki temu zainteresowani uczniowie przybliżają się do kolejnego etapu kształcenia na kierunkach energetycznych studiów wyższych.

Do Konkursu zgłosiło się 14 uczniów wytypowanych w eliminacjach szkolnych ze szkół z województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Rozwiązywane testy i zadania były układane przez pracowników Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Jeden z uczniów naszej Szkoły zajął po dogrywce znaczące miejsce w Konkursie. Bartłomiej Paweł Chmiel - uczeń klasy IVe kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ostatecznie zajął 4 miejsce. Kolejny, etap centralny, odbędzie się 3 i 4 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Lesińska wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody za pierwsze trzy miejsca. Pierwsze miejsce zostało uhonorowane przez firmę HEWALEX w postaci bonów SODEXO na kwotę 200 zł, które otrzymał Krystian Romuzga z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni. Drugie miejsce otrzymał przedstawiciel Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Krośnie – Konrad Margas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich, a trzecie po dogrywce Daniel Piechowicz z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. Prof. Janusza Groszkowskiego z Przemyśla. Dodatkowo uczniowie Ci otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Junkers, której przedstawiciel Pani Elżbieta Smykla przedstawiła w przerwie na ocenę prac najnowsze rozwiązania firmy w dziedzinie pomp ciepła, kolektorów słonecznych i rekuperacji.

Koordynator: M. Koźbiał

 

 

 Galeria zdjęć

SREBRNA SZKOŁA 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

BRĄZOWA SZKOŁA 2019

 

bezpieczna szkoła

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 


 


 

 

  

NASZE SUKCESY

Praktyki zawodowe - Portugalia
Patrycja Sekuła - II miejsce na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Dariusz Sobczyk na I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Patrycja, Marysia, Marzena na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji
Paulina na XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wiktor na XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukcesy naszych uczniów na XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wyróżnienie dla Naszej Szkoły
Podziękowania dla Naszej Szkoły
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny
Dariusz Sobczyk I miejsce i Szymon Miś IV miejce na II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Wioletta Sioła - „Złoty indeks” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Marzena Haber III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - architektura krajobrazu
Piotr Piwowar III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Jakub Spyrłak II miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Arkadiusz Krawczyk VII miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Mateusz Zbroja V miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Agnieszki Majkrzak
Arkadiusz - I miejsce w bloku Ogrodnictwo i Magdalena - laureat XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Adran i Arkadiusz - laureaci XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych