DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

  


22 grudnia 2016 roku odbyły się w naszej Szkole Jasełka Bożonarodzeniowe, przygotowane przez katechetów: mgr Marzenę Baranek oraz mgr Tomasza Mistura.

Niedługo przed tym, jak Maryja miała urodzić Syna Bożego, w Imperium Rzymskim wydano akt nakazujący spis ludności. Wszyscy mieszkańcy Cesarstwa zostali zobowiązani do udania się do miasta swoich narodzin. W przypadku Józefa było to Betlejem. Przybywszy do miasta niedługo przed zmrokiem, Józef podjął się znalezienia noclegu dla siebie i swojej brzemiennej żony. Wraz z kolejnymi odmowami zdecydował, że noclegu będzie szukać tylko dla swej żony, lecz wtem nieznany z imienia gospodarz polecił mu udanie się do pobliskiej groty na północy, niedaleko od miasta. Józef zabrał więc tam Maryję. W międzyczasie z nieba zstąpił Anioł, który poprosił śpiących pasterzy, zmęczonych tańcami z pasterkami o udanie się do wcześniej wspomnianej groty, by przywitać Zbawiciela, gdy ten przyjdzie na świat. Tak też uczynili. Równocześnie, do Króla Heroda przychodzi jego żona, która oczekuje pieniędzy na nowe sukienki. Nieco później przybyli do niego Trzej Królowie, którzy poprosili go o wskazanie drogi do Betlejem, jakoby tam miał urodzić się Syn Boży - Zbawiciel. Herod wskazał im drogę, ale zwęszył spisek. Wydał więc akt, który okazał się być cyrografem potajemnie zakamuflowanym przez dwa diabły, na mocy którego wszystkie dzieci w mieście miały zostać zamordowane. Pogonił sługę, bluzgając przy tym na niego, aby jego wola wykonana została, co też się stało. Demony pochwyciły go na tę wieść i machając mu przed nosem podpisanym przez niego cyrografem, przywołały śmierć, która pozbawiła go życia, a diabły zaciągnęły duszę do Piekła. W tym samym czasie narodził się Jezus, który został przywitany przez pasterzy. Niedługo później nadeszli Trzej Królowie z darami i oddali mu pokłon. Maryja złożyła z okazji Bożego Narodzenia życzenia wszystkim obecnym, zamykając tym samym opowieść.Wszyscy zebrani z uwagą obejrzeli występ naszych uczniów, podziwiając wspaniałe krakowskie stroje pasterek i pasterzy, umiejętność posługiwania się podhalańską gwarą, po czym wysłuchali życzeń złożonych przez Panią Wicedyrektor Zespołu mgr Justynę Kozerę. Następnie w klasach odbyły się uroczyste wigilie. Z sal lekcyjnych dały się słyszeć dźwięki kolęd , magicznych życzeń, a także unosiły się zapachy świątecznych pyszności.

   

Galeria 

  

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30