DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Krakowski Tydzień Zawodowców" 27.04.2019r.c(sobota) w godz. od 9:00 do 12:00 oraz na "Dzień otwarty" 11.05.2019 r. (sobota) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.Od piętnastu lat w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, posiadającego swoją siedzibę przy ul. Ułanów 9, organizowane są „Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów”,

impreza o charakterze edukacyjno - wychowawczym, mająca na celu promowanie oferty krakowskich zespołów szkół technicznych. Młody człowiek, w wieku 15-16 lat staje przed podjęciem jednej z najważniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych decyzji życiowych. Jeżeli już zostanie rozwiązany pierwszy problem – liceum czy technikum? pojawia się następny. Skoro technikum – to jakie? Z każdym rokiem oferta edukacyjna krakowskich zespołów szkół zawodowych jest bogatsza, ale, niestety – jej znajomość wśród uczniów gimnazjów oraz ich rodziców nie jest zbyt powszechna. Co gorsza – z samych nazw szkół zawodowych niewiele wynika, ale jaką nazwę można nadać szkole kształcącej w kilku zawodach? Jak dowiedzieć się, co kryje się pod nazwami typu: Zespół Szkół nr X? Chyba jedynie jasnowidz z nazwy organizatora „Spotkań” – Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji” – wywnioskuje, iż w tej placówce można zdobyć wykształcenie w tak atrakcyjnych, poszukiwanych na rynku pracy, zawodach jak: technik architektury krajobrazu, technik usług fryzjerskich, technik organizacji reklamy, technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej i wreszcie – technik inżynierii środowiska i melioracji. Można stwierdzić, że idea zorganizowania „Styczniowych Spotkań Gimnazjalistów” wynika nie tylko z chęci chronienia dobrze pojętego interesu szkół technicznych, lecz również wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu. Wszystkie dotychczasowe edycje imprezy, a było ich już piętnaście, potwierdziły jej celowość i rangę. Również tegoroczne, które odbyły się 26.01.2017 roku cieszyły się wielką popularnością i zyskały bardzo pozytywne opinie krakowskich oraz małopolskich władz oświatowych, a także gimnazjalistów, których blisko dwa tysiące przybyło do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, aby na własne oczy przekonać się, jak bardzo różnorodna i atrakcyjna jest oferta edukacyjna krakowskich zespołów szkół technicznych.

Zaproszonych Gości, wystawców oraz zwiedzających serdecznie powitała mgr inż. Barbara Lesińska, Dyrektor ZSIŚiM, a uroczystego otwarcia „Spotkań” dokonała Pani Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Sportu i Edukacji.

Gimnazjaliści mogli poznać bardzo dokładnie aż dwadzieścia cztery krakowskie zespoły szkół technicznych nie tylko dzięki dostępowi do typowych środków reklamowych, takich jak różnego rodzaju informatory, plakaty, informacje umieszczone na banerach czy roll upach. Mogli również zasięgnąć informacji „ u źródeł” – porozmawiać ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy, rok czy dwa lata wcześniej, wybrali daną szkołę oraz z ich nauczycielami. Tradycyjnie „Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów” uatrakcyjniły przeróżne konkursy, pokazy, degustacje oraz występy artystyczne.

Gospodarze imprezy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji. naprawdę mieli się czym pochwalić. Jak każdego roku największym powodzeniem odwiedzających cieszyły się stoiska, na których swoje umiejętności prezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz fryzjer. Gimnazjaliści bardzo chętnie zmieniali swoje tradycyjne fryzury na bardziej awangardowe. Oby tylko, gdy wrócą do domu, rodzice ich rozpoznali. Skracaniu włosów często towarzyszyło nakładanie na nie bardzo oryginalnych kolorów.

Stoiska gospodarzy wyróżniały się pomysłowością i profesjonalizmem. Widać, iż wysiłek pedagogów kształcących przyszłych techników organizacji reklamy nie idzie na marne. Gimnazjaliści mogli się przekonać, że wiadomości o szkołach prezentujących swoją ofertę edukacyjną w trakcie „Spotkań”, zamieszczane w folderach czy na stronach internetowych to nie tanie chwyty reklamowe lecz źródła zawierające rzetelne informacje. Dowodzą tego chociażby stoiska gospodarzy, na których zaprezentowano pomoce dydaktyczne, dzięki którym kształcą się przyszli technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Było na co popatrzeć, to już naprawdę XXI wiek.

O randze „Styczniowych Spotkań Gimnazjalistów” świadczy nie tylko niezmienne od piętnastu lat zainteresowanie imprezą oraz bardzo pochlebne opinie o niej krakowskich i małopolskich władz oświatowych. Tradycyjnie od lat Honorowym Patronatem obejmują „Spotkania” najważniejsze osobistości naszego miasta. Nie inaczej było również w tym roku, dzięki temu, iż Honorowy Patronat nad imprezą objęli:

Pan Profesor Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa

Pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego

Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Wszystkie pochwały i pochlebne opinie niezmiernie cieszą organizatorów, ale chyba największą satysfakcję przynosi fakt, gdy w ankietach wypełnianych przez pierwszoklasistów widzimy, że naszą szkołę, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, wybrali dzięki udziałowi w „Styczniowych Spotkaniach Gimnazjalistów”. Takie stwierdzenia są najlepszym potwierdzeniem, że ogromny wysiłek organizacyjny nie idzie na marne, dlatego myślimy o kolejnej, XVI edycji „Spotkań”. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy.

Kończąc, warto dodać, że gospodarze zadbali nie tylko o atrakcyjnie zaprezentowanie własnej oferty edukacyjnej, ale i o komfort gości. Opiekunowie licznych grup gimnazjalistów mieli możliwość odwiedzić przytulną, obficie zaopatrzoną kawiarenkę, aby odpocząć oraz skosztować serwowanych przez uczniów „Meliorka” własnoręcznie przygotowanych przysmaków. Była to uczta nie tylko dla podniebienia, ale i oczu. Pyszne, pięknie wyeksponowane ciasta, placki, babeczki i muffinki wraz z filiżanką gorącego napoju pomogły szybko zregenerować siły.


 Galeria

Relacja filmowa
 https://www.youtube.com/watch?v=aWw1ALUty_Y&feature=youtu.be

Link do zdjęć

 https://www.dropbox.com/sh/a1ye7u5p38ei6ku/AAAipKnUBjkTLT1TGodvlwqwa?dl=0

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30