DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

18 lutego 2017 roku to dzień, na który - jak trudno się dziwić - z wielką niecierpliwością oczekiwali tegoroczni abiturienci krakowskiego Meliorka oraz całkiem liczna reprezentacja Grona Pedagogicznego, która „poddając zaproszenie braci uczniowskiej łaskawej atencji, uświetniła uroczystość swą obecnością”.

Miejscem będącym świadkiem studniówkowych harców był mający 200 - letnią historię Folwark Zalesie, odległy wprawdzie od grodu Kraka, ale za to położony na wzgórzu, z którego otwiera się panorama na całe Beskidy, z piękną Babią Górą, Zalewem Dobczyckim i Tatrami w tle. Inna sprawa, że na podziwianie piękna krajobrazu nie było zbyt wiele czasu, bo to ze zrozumiałych względów atrakcje studniówkowe okazały się najważniejsze.

Kilka minut po godzinie 19-stej wszystkich przybyłych powitali przedstawiciele maturzystów – Kasia Orawin i Kamil Kogut. Odczytali oni również list Pani mgr inz. Doroty Kocur, do niedawna Dyrektora ZSIŚiM, adresowany do bohaterów dzisiejszej uroczystości. Nie mogąc osobiście włączyć się do wspólnej zabawy, życzyła w nim młodzieży pomyślnego startu w dorosłość, sukcesów maturalnych i dobrej zabawy, a także pamięci o właściwie dobranych priorytetach, które powinny być w przyszłości ich drogowskazem życiowym. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr inż. Barbara Lesińska, która oficjalnie zainaugurowała dzisiejszy bal. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Rodziców, którzy przypomnieli o wadze dokonywanych przez młodych ludzi wyborów, determinujących w dużym stopniu ich późniejsze życie.

Następnie, po toaście wzniesionym szampanem, przyszła pora na najbardziej wyczekiwany moment, będący niejako symbolem uroczystości studniówkowych – uroczystego, malowniczego, majestatycznego poloneza, odtańczonego z wdziękiem i powagą przez długi korowód świętujących. A potem… już tylko szampańska zabawa do białego rana w rytm repertuaru na tyle eklektycznego, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był to też czas na podziwianie wymyślnych i eleganckich kreacji dziewcząt. Przeważała klasyczna czerń, będąca świetnym tłem dla odważnej biżuterii, ale zdarzały się także piękne, głębokie burgundy, nasycone czerwienie, spokojne grafity, zgaszone granaty i spokojne, dziewczęce pastele, a nawet pienista biel tiulowej kreacji. Nie sposób również nie wspomnieć o chłopcach, którzy wyskoczywszy na tę okoliczność z codziennych bluz, dresów i dżinsów, przeistoczyli się w prawdziwych młodych elegantów.

O tym, że tegoroczny bal studniówkowy będzie zapamiętany jako naprawdę udany niech świadczy fakt, że niemal wszyscy abiturienci dotrwali do godziny piątej rano, kiedy to uroczystość dobiegła końca. Jak wieść gminna niesie, wielu spośród nich zamierzało jeszcze tego lutowego ranka iść za radą Pani Dyrektor Barbary Lesińskiej i na krakowskim Rynku złożyć niezapowiedzianą wizytę Wieszczowi Adasiowi, bowiem – jak powszechnie wiadomo obskoczenie na jednej nodze pomnika tego romantycznego poety ma gwarantować pewny sukces na egzaminie maturalnym.

Czy tak będzie – maj pokaże…. Póki co – poloneza czas kończyć…

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30