DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.


Choć lata lecą i płyną wieki,
choć nas oddziela czas daleki
od tamtych czasów gdy w Betlejem
Bóg między ludzi zstąpił na ziemię,
a jednak znowu się przydarzyło w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji.

 

Uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka, w których nie brak Aniołów, diabła, zwykłej rodziny i Maryi z Dzieciątkiem.

A wszystko rozgrywa się we współczesnym świecie tuż przed świętami, gdy panuje radosny nastrój oczekiwania. Trwało starcie dwóch mocy Czarci - Anieli, w której walka szła o ludzkie dusze. Z jednej strony niebo broniło a z drugiej piekło kusiło, całe szczęście, że dobro znów zwyciężyło, choć łatwo nie było. Zewsząd Anieli diabłów przegonili, o Bogu wszystkim mówili. Każdy przypomniał sobie, że to Zbawiciel leży tam w żłobie, by przebaczenie dać i miłość. A ci , którzy spośród uczniowskiej braci śpiewać potrafili, kolędami czas nam umilili.

Wszystko działo się 22 grudnia o godzinie 9.00 podczas występu uczniów, którzy okazali się utalentowanymi aktorami. Po przedstawieniu Dyrektor mgr inż. Barbara Lesińska złożyła wszystkim ciepłe życzenia Bożonarodzeniowe, po czym młodzież wraz z nauczycielami udała się do klas by jeszcze bardziej podkreślić jedność i radość ze zbliżających się świąt, połamać się opłatkiem i spożyć wigilijne potrawy.

 

 
    Galeria

Galeria AniołkówKalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31