DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

"W czas powrotu przylaszczek

W zawierusze zawilców, złocieni

Blask gdy wstaje z ziemi

– Póki się odmierza czas

Nad padołem nietrwałym

Twej chorągwi purpura

– Znak chwały

Ze zwycięską swą mocą

Niech łopoce

Triumfuje

Alleluja."

W czas radosnego Zmartwychwstania wprowadzili nas uczniowie podczas tegorocznego Misterium Męki Pańskiej nietypową sztuką pt." Tajemnica spowiedzi", traktującej o zwycięstwie dobra nad złem, sprawiedliwości nad fałszywym oskarżeniem, o poświęceniu własnego życia, dla wartości w które się wierzy. Pochyliliśmy się nad dylematem człowieka mającego do wyboru wygodę, albo dochowanie tajemnicy, a w konsekwencji zesłanie lub nawet śmierć. Każdy mógł odnieść się do własnych wyborów życiowych. Zastanowić się czym się kieruje, co jest dla niego najważniejsze, czy potrafi pokonać swój lęk, słabość, egoizm....? Zakończenie jest nieoczekiwaną nagrodą dla odważnych decyzji ludzkich, tryumfem prawdy obfitującej w niezwykłe owoce nawrócenia i pokoju serc. Stanowi przypomnienie ,że najwyższą wartością jest zachowanie własnej godności i religii.

 

 Galeria

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30