DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Dzień 27.04.2018 roku zostanie zapamiętany na bardzo długo. W tym dniu po czterech latach nauki pożegnali się ze społecznością szkolną uczniowie klas maturalnych – Absolwenci Technikum nr 13 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu nastąpił krótki program artystyczny. Uroczyste pożegnanie przygotował Samorząd Szkolny i uczniowie klas III pod kierunkiem mgr Waldemara Czarnowicza. W trakcie tego wydarzenia nie zabrakło ciepłych słów, łez i wzruszeń. Uroczystość obfitowała w niespodzianki. Zaskoczeniem dla uczennicy klasy IV tak Magdaleny Jurak było odebranie Złotego Indeksu z rąk Prorektora ds. rozwoju Wyższej Szkoły Biznesu dr Marcina Lisa. Była to nagroda za najlepszą średnią z przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących przez wszystkie cztery lata nauki. Program artystyczny uświetnił występ spontanicznie zawiązanego zespołu muzycznego składającego się z Absolwentów /uczniów/ klasy IV ao :

Szymon Marona               akordeon

Jakub Stachura                 perkusja

Żaneta Kotarba                organy, śpiew

Karolina Linowska           śpiew

Była to miła niespodzianka dla wszystkich obecnych na zakończeniu: Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Wychowawców oraz Pracowników Administracji. Uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Ale to już było” . Wzruszeniom nie było końca, zwłaszcza że tekst piosenki został zmodyfikowany przez uczniów i nawiązywał do wydarzeń mających miejsce w Naszej Szkole. Następnie Pani Dyrektor mgr inż. Barbara Lesińska w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów (już Absolwentów). Wspominała lata nauki, zwracając szczególną uwagę na rolę Wychowawców, Grona Pedagogicznego, Pedagoga Szkolnego oraz Rodziców w kształtowaniu młodych charakterów. Po wzruszającym przemówieniu, Pani Dyrektor w asyście wychowawców klas maturalnych, wręczyła nagrody książkowe, wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia szkoły. Maturzyści otrzymali pamiątkowe długopisy (oby szczęśliwie napisali nimi egzamin maturalny). Szczególne słowa podziękowania wraz z nagrodami otrzymali uczniowie klasy IV ao / wychowawca mgr Anna Spieszny / za aktywny udział we wszystkich wydarzeniach szkolnych podczas lat spędzonych w „ Meliorku”.

Pamiątkowe wyróżnienia odebrali :

Szymon Marona

Piotr Piwowar

Jakub Stachura

Były więc łzy, ostatnie serdeczne uściski, sentymentalne słowa pożegnania. Były też słowa otuchy, bo „Każdy koniec daje szansę na nowy początek” (Paulo Coelho, „Alef”). Po Egzaminie Maturalnym to już koniec z beztroskimi latami w szkole ponadgimnazjalnej. Rozpocznie się dorosłe życie, niektórzy rozpoczną nową drogę zawodową, inni pójdą na studia, ale mamy nadzieję że będziecie Nas miło wspominać. My Was - na pewno !

Powodzenia!

 

 Galeria

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31