DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.


W dniu 16.05.2018 r. w szkolnym laboratorium przedstawiciele znanej na całym świecie japońskiej firmy Daikin pod przewodnictwem Pana Grzegorza Pakosiewicza przeprowadzili szkolenie z zakresu montażu powietrznych pomp ciepła dla uczniów kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Podczas szkolenia została przypomniana przez kierownika d.s. technicznych budowa i zasada działania pomp ciepła oraz została przedstawiona proekologiczna polityka firmy oraz najnowsze rozwiązania opatentowane i wprowadzone przez firmę. Następnie serwisant urządzeń zaprezentował sposób prawidłowego wykonania montażu klimatyzatora z uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów montażowych. Podczas prezentacji młodzież mogła wykonać kielichowanie końcówek rur łączących jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Kolejnym etapem szkolenia było zaprezentowanie czynności związanej z pierwszym uruchomieniem urządzenia i wykonanie pomiarów sprawdzających poprawność wykonania montażu.

Na koniec szkolenia przybliżone zostały wykonane inwestycje firmy i perspektywy pracy przy montażu pomp ciepła. Jak się okazuje zapotrzebowanie na takie urządzenia jak również i monterów tych urządzeń na rynku nie maleje. Podczas rozmów z przedstawicielami Daikin zaproponowano możliwość dalszej współpracy i wyposażenia szkoły w firmowe urządzenia mające pomóc w przygotowaniu absolwentów do pracy w zawodzie montera. Jeżeli pomysły sprawdzą się wówczas będzie można uzyskać certyfikaty z zakresu montażu pomp ciepła, a to znacznie ułatwi absolwentom szkoły znalezienie pracy w tym kierunku.

 

 

 Galeria

 

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31