DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Dobiega końca pierwszy miesiąc nauki szkolnej dla uczniów klas pierwszych, w nowym otoczeniu, z nowymi kolegami i nauczycielami.

To nowe środowisko wyzwala u nich nie tylko nowe plany, ale także osobiste marzenia. Towarzyszą im jednak pewne obawy, lęki oraz niepewność, które wiążą się z poznaniem nowego otoczenia, a tym samym ze zmianą wymagań, oczekiwań oraz zdobywania własnej pozycji w klasie. Aby ułatwić uczniom klas pierwszych aklimatyzację, u progu nowego roku szkolnego organizowane są dla nich specjalne warsztaty integracyjne. Stanowią one bardzo ważny składnik oddziaływań wychowawczych. Przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa w klasie zależą właśnie, a nawet przede wszystkim od tego, jaki będzie początek wzajemnych relacji. Podczas tych zajęć następuje przełamanie pewnych barier, przede wszystkim nieśmiałości. Jest okazja do zaprezentowania siebie, swoich cech charakteru oraz poczuć się pewnie w nowej grupie rówieśniczej, dając początek właściwego współdziałania i wzajemnej współpracy. W trakcie spotkania uczestnicy poznają swoje zainteresowania, możliwości oraz cenione ich wartości.

Na podstawie wyrażonej opinii przez uczniów, należy stwierdzić, że warsztaty integracyjne spełniły swoje zadanie, a czas który był przeznaczony na ten cel, dał możliwość wspólnego zapoznania się i początek nowej rzeczywistości.

Powodzenia pierwszoklasiści !!!!!

 

 Galeria

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31