DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

zdj1

 

 

W dniu 7 grudnia 2018r w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, Ułanów 9 odbyło się już po raz trzeci wydarzenie pt. „ZAWODOWE MIKOŁAJKI” organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – odkryj swój talent!.

W ramach Dnia Otwartego Szkoły uczniowie szkół gimnazjalnych wzięli  udział w lekcjach warsztatowych z przedmiotów zawodowych nauczanych w naszej Szkole, natomiast uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w pokazach  i prelekcjach prowadzonych przez specjalistów z różnych obszarów zawodowych.

Po raz pierwszy w ramach tego wydarzenia odbyła się Konferencja dla pracodawców, mająca na celu upowszechnianie rezultatów projektu „Mobilny pracownik- zagraniczne praktyki zawodowe” oraz wzmocnienie partnerstwa w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego ze szczególnym naciskiem na współpracę między szkołami zawodowymi i pracodawcami.

 

Wśród zaproszonych gości zaszczycili nas swoją obecnością Pani Prezydent Miasta Krakowa Anna Korfel-Jasińska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Pani Małgorzata Kozbusz oraz doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pani Małgorzata Nowak.

Zaproszeni pracodawcy , którzy licznie przybyli na Konferencje bardzo pozytywnie ocenili inicjatywę organizacji spotkania.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do wykładowców i specjalistów z instytucji zewnętrznych, którzy poprowadzili wykłady i zajęcia dla naszych uczniów:

 1. Moda w ogrodach, czyli trendy w kompozycjach roślinnych,  T. Zbroja, K. Pietrzyk; firma NOVALIS
 2. Typografia w reklamie,  O. Walczak, UX Design Lead; firma ABB
 3. Trendy w reklamie, J. Duliński; firma Kunszt
 4. Czego poszukują pracodawcy, kwalifikacje i kompetencje. Planowanie kariery,                    mgr B. Woźniak, doradca zawodowy;  pracownik WUP
 5. Upięcia i koki,  pokaz fryzjerski; firma Atelier Bernady
 6. Przepustka do kariery, czyli wolontariat z AIESEC Kraków, M. Gajewska i B. Mertyn
 7. Analiza wybranych katastrof przemysłowych i omówienie ich wpływu na środowisko naturalne, dr inż. R. Karaś; Wyższa Szkoła Biznesu
 8. Technik OZE w żywiole, czyli przeglądy techniczne nieruchomości z termowizją, K. Malicka, R. Rojek, P. Rojek; firma Kejor.

Dziękujemy nauczycielom ZSIŚiM którzy przygotowali zajęcia warsztatowe dla gimnazjalistów:

 1. Warsztaty geodezyjne,  mgr inż. M. Świerk
 2. Warsztaty fryzjerskie: Moja pasja to włosy, Mistrz fryzjerstwa R. Kwiatkowska
 3. Warsztaty florystyczne: Stwórz kompozycję bożonarodzeniową, mgr inż. A. Dawidowicz
 4. Zajęcia warsztatowe z architektury krajobrazu: Projektowanie obiektów roślinnych w otoczeniu szkoły, mgr inż. arch. A. Biernacik -Jakubowska
 5. Warsztaty z reklamy: Zaprojektuj swoją wizytówkę, mgr P. Kipiel
 6. Zajęcia z energetyki odnawialnej: Wyznaczanie i porównywanie pracy turbiny wiatrowej, dr inż. M. Koźbiał
 7. Projektowanie fryzury - rysunek zawodowy, mgr J. Radłowska

Gorące podziękowania dla uczniów i uczennic z klas 3e, 3r, 3tak oraz 3fa, którzy pełnili rolę gościnnych Mikołajów, oprowadzali naszych gości, obsługiwali imprezę i czuwali nad jej sprawnym przebiegiem. Natomiast uczniom klas 1tak oraz 1ro za pyszne ciasta, które były serwowane w naszej kawiarence.

W wydarzeniu Zawodowe Mikołajki wzięli udział uczniowie wszystkich klas ZSIŚiM oraz uczniowie gimnazjów:

 1. Gimnazjum Sportowe nr 47 – liczba uczniów 75
 2. Gimnazjum nr 45 – liczba uczniów 20,
 3. Gimnazjum nr 75 – liczba uczniów 22,
 4. Szkoła Podstawowa nr 105 – liczba uczniów 13
 5. Szkoła Podstawowa nr 55 – liczba uczniów 10
 6. Szkoła Podstawowa z Radziszowa – liczba uczniów 20
 7. Gimnazjum nr 11 – liczba uczniów 14,

Koordynatorzy projektu:

Alicja Echary

Małgorzata Kalinowska

Anna Spieszny

Renata Walczak

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31