DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

 

 

„Miło szaleć, kiedy czas po temu...” - tak już w XVI wieku w jednej ze swoich pieśni stwierdził wybitny renesansowy poeta, Jan Kochanowski.

Dla uczniów Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych czas ten nastąpił 12 stycznia 2018r., w luksusowym hotelu Best Western. Do balu studniówkowego, który trwa zalewie kilka godzin, przygotowania trwały o wiele dłużej, o czym może świadczyć nie tylko frekwencja na zajęciach edukacyjnych w dniach poprzedzających uroczystość, ale przede wszystkim wyszukane kreacje i fryzury, w których zaprezentowały się przyszłe maturzystki. Profesorowie przecierali oczy ze zdumienia, nie poznając swoich uczniów. Gdzie się podziałały wydawałoby się te nieśmiertelne dżinsy i adidasy? Można było przeprowadzić konkursy na najwyższy obcas, najkrótszą bądź najdłuższą sukienkę, największy dekolt lub najbardziej odsłonięte plecy, a nawet - na najbardziej szokującą fryzurę, jednak powaga uroczystości na to nie pozwalała. Podniosły charakter uwidocznił się już na początku imprezy, gdy łamiącym się głosem uczniowie witali Dyrekcję Szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli oraz Rodziców. Również zabierająca po nich głos Pani Dyrektor Barbara Lesińska nie zdołała ukryć swojego wzruszenia witając zgromadzonych i życząc im udanej zabawy. Jednak zanim zastosowano się do wskazań naszego ukochanego wieszcza, zawartych w księdze XII: „Poloneza czas zacząć...”, uczniowie zaskoczyli swoich wychowawców, wręczając im wspaniałe kosze, których zawartość z pewnością przyczyni się do tego, iż ciało pedagogiczne powiększy swoją masę.

Egzamin z poloneza wszyscy zdali celująco, niezależnie od wieku oraz wysokości obcasów, na których trzeba się było poruszać. Żeby takim tanecznym krokiem, bez żadnych potknięć, wszyscy maturzyści przebrnęli przez majowy tor przeszkód.

„Tańce, hulanka, swawola” skończyła się o pianiu kura. Kochani maturzyści – teraz już tylko matura. Pamiętajcie, że do niej zostało nie tylko 100 dni, lecz również sto nocy. Nie zmarnujcie ich. Skoro można było nie przespać jednej, to z następnymi już będą mniejsze problemy. Powodzenia w maju.

 

Galeria zdjęć

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31