DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty" 29.05.2019 r. (środa) w godz. od 9:00 do 12:00         Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi IV LO dla Dorosłych i Kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Wydawać by się mogło, że tytuł zawiera oksymoron, figurę retoryczną, której synonimem jest słowo antylogia. Czasami jednak nowe naprawdę może okazać się stare, zwłaszcza w sytuacjach odnoszących się do zmian nazw, które wynikają z różnego rodzaju uwarunkowań.

Od roku 2003, przez 15 lat, w kalendarz krakowskich imprez oświatowych wpisały się „Styczniowe Spotkania Gimnazjalistów”. Obecny rok jest jednak wyjątkowy, ponieważ przed koniecznością dokonania wyboru dalszej ścieżki kształcenia staną nie tylko absolwenci gimnazjów, lecz również pierwszy rocznik kończący ośmioklasową szkołę podstawową. Dotychczasowa nazwa naszej imprezy wskazywała na adresatów, do których była kierowana. Nie może więc dziwić ,że ją zmieniliśmy. Jest to właściwe jedyna zmiana, jakiej dokonaliśmy. Nadal jej głównym celem jest rozpropagowanie oferty edukacyjnej na kolejny rok szkolny przez właściwie wszystkie krakowskie zespoły szkół technicznych. Tak jak od lat nadal obejmowana jest Honorowym Patronatem przez najważniejsze osobistości naszego miasta – Prezydenta Miasta Krakowa, Pana Prof. Jacka Majchrowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Panią Barbarę Nowak, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, Pana Dominika Jaśkowca oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Co więcej – wyżej wymienione osobistości, lub ich przedstawiciele, zaszczyciły swoją obecnością nasze przedsięwzięcie tym samym zdecydowanie podnosząc jego rangę.

Bez cienia przesady można stwierdzić, iż tegoroczna impreza cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Mogli się o tym przekonać gimnazjalni trzecioklasiści oraz ósmoklasiści czekający w długich kolejkach, aby zapoznać się z przeróżnymi propozycjami 26 wystawców. Nic dziwnego – przez właściwie cztery godziny „Targi” odwiedziło 2,447 uczniów, 1707 z Krakowa oraz 740 z innych miejscowości. Na pewno nikt z nich nie żałował, iż przybył do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji, ponieważ dzięki temu mógł poznać specyfikę wielu atrakcyjnych i co bardzo ważne - przyszłościowych zawodów. W trakcie „Targów” uczniowie mieli nie tylko możliwość poznania oferty edukacyjne poszczególny szkół, podziwiając wspaniale wyposażone stoiska, lecz również uzyskać wyczerpujące informacje o interesujących ich zawodach od nauczycieli i uczniów oraz biorącego udział w imprezie doradcy zawodowego.

Od czerwca 2019 roku trzyletnie gimnazja właściwie przechodzą już do historii, ale nasza impreza – nie. Będziemy ją kontynuować być może znowu zmieniając jej nazwę. Jedno na pewno nie ulegnie zmianie – miejsce, w którym od 2003 roku jest organizowana - obiekt Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9. Już dziś zapraszamy na XVIII „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku ,a być może na I „Styczniowe Spotkania Ósmoklasistów”.

 
Obraz1

 Galeria zdjęć

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31