Open menu

W czwartek 18 grudnia 2014 roku, w naszej szkole odbyły się tradycyjnie Jasełka w nowoczesnej adaptacji. Przedstawienie choć w nowoczesnej konwencji skłaniało do refleksji. Uczniowie, przez ten spektakl zwrócili uwagę na dwa aspekty: zanikającą wiarę oraz coraz bardziej widoczny brak miłości we współczesnych rodzinach.

 

Wigilijna Opowieść

W pierwszej odsłonie Anioł Stróż, św. Piotr oraz św. Tomasz dyskutowali przy herbatce na temat problemów współczesnego świata. Doszli do przekonania, że nie udał się ten eksperyment z człowiekiem na boskie podobieństwo. W tym momencie przemówił sam Bóg, który wyznaczył całej trójce zadanie na ziemi.

Druga odsłona ukazuje nam współczesną rodzinę, która odpoczywa po wigilijnej kolacji. Mama, która jest w ciąży, stwierdza że zaczyna rodzić. Tutaj do akcji wkraczają boży wysłannicy, przebrani za ratowników medycznych pomagają spokojnie udać się do szpitala.

W trzeciej odsłonie sztuki wracamy do domu, gdzie tata siedzi z mamą, która kołysze narodzone chłopca. Do pokoju, gdzie przebywają rodzice wpada starszy syn Łukasz. Uświadamia on rodzicom, że sytuacja która miała miejsce u nich w święta wydarzyła się ponad 2000 lat temu w Betlejem. I na dowód tego przytacza tekst ewangelii św. Łukasza. Syn informuje rodziców, że zaprosił koleżanki i kolegów
z klasy, gdyż bardzo chcieli zobaczy jego nowego brata.

Klasa Łukasza to chór, który przepięknym śpiewem przeplatał sceny przedstawienia
i dla nowo narodzonego brata kolegi z klasy, przygotował muzyczną niespodziankę. Do tak radosnego domu przybyła również trójka z nieba – bo gdzie słychać śpiew, tam dobrzy ludzie mieszkają. Pomiędzy klasą, a wysłannikami z nieba dochodzi do dyskusji, którą św. Tomasz podsumowuje stwierdzeniem, że w tym domu zobaczył prawdziwa miłość, która jest darem od Boga - ale czy ona dzisiaj gości w naszych domach?


Na zakończenie Pani Dyrektor mgr inż. Dorota Kocur podziękowała aktorom, chórowi oraz katechetom za piękne przedstawienie i śpiew. Następnie nadszedł czas na składanie życzeń.

                                       Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!


 

 

 


   

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

NASZE SUKCESY

Praktyki zawodowe - Portugalia
Patrycja Sekuła - II miejsce na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Dariusz Sobczyk na I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Patrycja, Marysia, Marzena na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji
Paulina na XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wiktor na XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukcesy naszych uczniów na XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wyróżnienie dla Naszej Szkoły
Podziękowania dla Naszej Szkoły
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny
Dariusz Sobczyk I miejsce i Szymon Miś IV miejce na II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Wioletta Sioła - „Złoty indeks” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Marzena Haber III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - architektura krajobrazu
Piotr Piwowar III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Jakub Spyrłak II miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Arkadiusz Krawczyk VII miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Mateusz Zbroja V miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Agnieszki Majkrzak
Arkadiusz - I miejsce w bloku Ogrodnictwo i Magdalena - laureat XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Adran i Arkadiusz - laureaci XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych