DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku" 23.01.2020 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00.

Polski     English 

Niby zwykły dzień na Dworcu w Krakowie. Peron nr 3 wchodzi sprzątacz, podróżny sprawdza godziny odjazdu, oraz osoba, która kogoś najwyraźniej szuka. Wreszcie pojawiają się stali, starzy bywalcy – trójka bezdomnych.

W rozmowie stwierdzają, że dziś Boże Narodzenie dlatego dworzec taki pusty. Pojawia się osoba, która zaprasza ich na wigilię, ale oni ją przepędzają. Jedna z bezdomnych osób bardzo się dziwi, gdy słyszy komunikat o wjeżdżającym pociągu z Betlejem. Jeszcze większe zdziwienie, tym razem na twarzach całej trójki wywołuje dziwnie ubrana, ciężarna kobieta i jej mąż. Następnie zjawia się równie dziwnie wyglądający człowiek, czy to nowy bezdomny? Nie, to pasterz szukający jakiegoś Mesjasza. Bezdomni, proszą wychodzącego pasterza by pozdrowił swojego lekarza. Śmiech dworcowych mieszkańców przerywa płacz maleńkiego dziecka. Kolejne zadziwienie - wchodzi kobieta, ale już z dzieciątkiem na ręku, jej mąż i pasterz, który cieszy się ze znalezienia Mesjasza i składa mu dary. Troszczy się o dzieciątko i pyta o miejsce gdzie mogą się schronić. Bezdomni wskazują na poczekalnie. Na trzecim peronie coraz większa konsternacja. Wchodzi Herod z dwoma kobietami i zasiadają do uczty. Następnie wjeżdża międzynarodowy pociąg z Indii, Persji i Babilonu, z którego wysiadają trzej mędrcy. Herod nic nie wie o Nowonarodzonym Królu Żydowskim, oni nie chcą udać się do niego, a więc on opuszcza peron. Mędrcy zastanawiają się gdzie mogą znaleźć dziecię. Jeden z bezdomnych oferuje pomoc w znalezieniu dziecka, ale za pewną opłatą. Dostaje pieniądze, wychodzi i wraca z Maryją niosącą Jezusa, z Józefem oraz pasterzem. Jednemu z bohaterów coś to wszystko przypomniało! Boże Narodzenie, ale to już było dawno mówi drugi. Na co Maryja mówi: Jezus przychodzi na świat każdego dnia. On rodzi się w sercu człowieka. Trzeba tylko otworzyć Mu swoje serce. A wy pozamykaliście drzwi waszych serc. A On stoi i puka, bo chce w was zamieszkać.
Jeszcze ostrzeżenie przed Herodem, który chce zabić dziecię i przybysze odjeżdżają. Bezdomni zostają sami, a jednak wchodzi osoba z opłatkiem i białą szatą czyli Nowym Życiem!
W takiej oto koncepcji uczniowie naszej szkoły uczcili Uroczystość Bożego Narodzenia.
Jasełka zakończyły życzenia złożone przez Przewodniczącego Samorządu Szkolnego dla Pani Dyrektor mgr inż. Doroty Kocur oraz Grona Pedagogicznego.
Nauczycielom, uczniom i pracownikom administracji Świąteczne życzenia złożyła Pani Dyrektor mgr inż. Dorota Kocur.

 

 

Galeria zdjęć

SREBRNA SZKOŁA 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

BRĄZOWA SZKOŁA 2019

 

bezpieczna szkoła

Kalendarz roku ZSIŚiM

 


 


 

 

  

NASZE SUKCESY

Praktyki zawodowe - Portugalia
Patrycja Sekuła - II miejsce na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Dariusz Sobczyk na I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Patrycja, Marysia, Marzena na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji
Paulina na XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wiktor na XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukcesy naszych uczniów na XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wyróżnienie dla Naszej Szkoły
Podziękowania dla Naszej Szkoły
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny
Dariusz Sobczyk I miejsce i Szymon Miś IV miejce na II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Wioletta Sioła - „Złoty indeks” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Marzena Haber III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - architektura krajobrazu
Piotr Piwowar III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Jakub Spyrłak II miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Arkadiusz Krawczyk VII miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Mateusz Zbroja V miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Agnieszki Majkrzak
Arkadiusz - I miejsce w bloku Ogrodnictwo i Magdalena - laureat XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Adran i Arkadiusz - laureaci XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych