DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku" 23.01.2020 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00.

Polski     English

At the Secondary Technical School of Environmental Engineering and Land Reclamation in Krakow, January 7, 2016 r.
"The January meetings of junior high school students", have been annually held, since 2003, in the premises of the Secondary Technical School of Environmental Engineering and Land Reclamation at 9 Ułanów street in Kraków.It is one of the largest educational events in the Malopolska province, while promoting the educational offer of Krakow’s secondary technical education.

Its fourteenth edition, like the previous thirteen, proved to be very successful. To visit the stands prepared by 25 teams of Krakow technical schools, sometimes you had to wait for your turn. No wonder – interest in the "Meetings" has been, as always, great. The seat of our school was visited by more than 2,000 students from 49 junior high schools of Krakow and Malopolska province and their parents and teachers.

Among the guests were VIPs in charge of Krakow and the Malopolska education.

During the "Meetings" junior high school students had not only the opportunity to learn about the educational offer, but also got comprehensive information about interesting professions from the teachers and students of each school and from the counselor who was performing his duty.

The "Meetings"were made attractive by numerous and various contests, demonstrations, tastings and artistic performances.

The importance of the event, organized and conducted by the Directorate, teachers and students of the Secondary Technical School of Environmental Engineering and Land Reclamation - in cooperation with other technical schools of Cracow, was best evidenced by the fact that it took the honorary patronage of representatives of Krakow and Malopolska authorities, including educational and craft.

14TH " January meetings of junior high school students ' were patroned by:

  • Mayor of the city of Krakow - Professor Jacek Majchrowski
  • Marshal of Malopolska Province -Mr. Jacek Krupa
  • Malopolska Superintendent-Mr. Aleksander Palczewski
  • President of the Council of the city of Krakow – Mr. Bogusław Kośmider
  • Chair of the Council and of the Board of District III of Krakow-Mrs Aniela Pazurkiewicz
  • Older of Guild of Different Crafts -Mrs. Zofia Michalska.
  • Media patronage was supplied by TVP Krakow .

It is today that we invite you to the next, 15TH edition of the "Meetings", in January 2017.

It is really worth it, because for the 15th time in one day and place, in our school, again, all Krakow’s technical schools will present their attractive, educational offer for the following school year!

 

 

 

 

 

SREBRNA SZKOŁA 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

BRĄZOWA SZKOŁA 2019

 

bezpieczna szkoła

Kalendarz roku ZSIŚiM

 


 


 

 

  

NASZE SUKCESY

Praktyki zawodowe - Portugalia
Patrycja Sekuła - II miejsce na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Dariusz Sobczyk na I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Patrycja, Marysia, Marzena na XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji
Paulina na XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wiktor na XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Sukcesy naszych uczniów na XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Wyróżnienie dla Naszej Szkoły
Podziękowania dla Naszej Szkoły
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny
Dariusz Sobczyk I miejsce i Szymon Miś IV miejce na II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
Wioletta Sioła - „Złoty indeks” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Marzena Haber III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - architektura krajobrazu
Piotr Piwowar III miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Jakub Spyrłak II miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Arkadiusz Krawczyk VII miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ogrodnictwo
Mateusz Zbroja V miejsce na XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym - ochrona i inżynieria środowiska
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Agnieszki Majkrzak
Arkadiusz - I miejsce w bloku Ogrodnictwo i Magdalena - laureat XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Adran i Arkadiusz - laureaci XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych