W dniu 09.11.2017 roku odbyła się w auli naszej szkoły uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Kotyliony w barwach narodowych otrzymali wszyscy uczestniczący: Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska.

Uczniowie prowadzący akademię: Agata Kalinka, Michał Orczyk uroczyście przywitali wszystkich zebranych, poprosili o wprowadzenie sztandarów: Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 i Zasadniczej Szkoły Zawodowe nr 9 im. Wita Stwosza oraz odśpiewanie hymnu.

W części artystycznej Adriana Haberka i Michał Orczyk przypomnieli nam wydarzenia historyczne poprzedzające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Piękną recytację wierszy o charakterze patriotycznym usłyszeliśmy w wykonaniu Natalii Trafiał oraz Magdaleny Opaczko. Prowadząca uroczystość Agata Kalinka zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych pod przewodnictwem chóru w składzie: Natalia Trafiał, Katarzyna Kurach, Olga Kmito, Weronika Krzyworzeka, Wiktoria Mielcarek, Angelika Gawlik, Eryk Niedziela, Sandra Gwizdała, Weronika Zapart, Mateusz Włodarczyk. Śpiewanie zakończono pieśnią „Piechota” w pięknym wykonaniu Oliwii Tworek oraz profesjonalnym występem Karoliny Linowskiej w utworach „Krzyż” oraz „Ty to masz szczęście…”.

Słowa Józefa Becka: „Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest „OJCZYZNA” wypowiedziane przez Magdalenę Opaczko zamknęły uroczystą akademię szkolną.

Uroczystość przygotowała klasa I fo
wraz z wychowawcą klasy Martą Wątor.

 

 GALERIA

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
6
7
8
16
17
18
19
22
25
Data : 25 kwiecień 2020
26
27
28
29
30