DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku" 23.01.2020 r. (czwartek) w godz. od 9:00 do 14:00.


Uczniowie klas III ZSIŚiM w dniu 6 października 2019r. rozpoczęli praktyki zawodowe w Portugalii, w ramach projektu Erasmus+ Krok w dorosłość - zagraniczne praktyki zawodowe.

Pierwszy tydzień pobytu rozpoczął się  zwiedzaniem starożytnego miasteczka Barcelos i zapoznaniem się ze strukturą organizacyjną oraz zakresem działalności miejsc pracy przeznaczonych do odbywania praktyk zawodowych.

Uczniowie przez 5 dni w tygodniu pracują w czterech przedsiębiorstwach: Jota Jota, Rosinha Salaõ, Diamante Solar, Quintana de Fernando. Wieczorami młodzież uczestniczy w kursie języka portugalskiego. Czas wolny w zależności od pogody spędza relaksując się na basenie lub aktywnie grając w piłkę nożną lub siatkówkę.

Program kulturowy realizowany jest w weekendy. W sobotę 12 października uczniowie zwiedzili Porto podziwiając architekturę miasteczka, degustując wino, a w trakcie rejsu statkiem po rzece Duoro oglądali panoramę miasta.  W kolejnym dniu uczestnicy projektu zwiedzali pierwsza stolicę Portugalii - Guimaraes a w tym zamek królewski i stare miasto oraz barokowe założenie ogrodowe przy sanktuarium Bom Jesus w Bradze.

 

  Galeria zdjęć

 

Kalendarz roku ZSIŚiM