DROGI KANDYDACIE!!! →  →  → Zapraszamy do Naszej Szkoły na "Dzień otwarty"  10.03.2020 r. (wtorek) w godz. od 9:00 do 12:00.


11 listopada to dzień inny niż wszystkie, szczególnie bliski sercu Polaków.

W bieżącym roku święto Odzyskania Niepodległości wypada wprawdzie w poniedziałek, ale w ZSIŚiM przy Ułanów 9 już trzy dni wcześniej, w piątek, obchodziliśmy 101 rocznicę tego niezwykłego, radosnego wydarzenia.

Wszyscy mieliśmy okazję poddać się nastrojowi uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas II tak i II tuf. Duże wrażenie na obecnych wywarło piękne wykonanie wiązanki pieśni patriotycznych, odśpiewanych z wdziękiem i zaangażowaniem przez dziewczęta, wśród których odkryliśmy przy okazji kilka uzdolnionych wokalistek. Dodatkową atrakcją był fakt, że podkład muzyczny „na żywo” stanowiły dźwięki fletu poprzecznego, puzonu i …saksofonu (brawo, dziewczyny!).

Aprobatę widzów zyskała także część artystyczna ukazująca krótką historię utraty niepodległości, krwawej walki o jej odzyskanie aż po pamiętny 11 listopada 1918 roku. W tym przypadku – prócz informacji o sytuacji całego kraju – dodatkowo ukazano miejsce i wyjątkową rolę naszego grodu, Krakowa, na tle wspomnianych wydarzeń. Była to również jedyna okazja, aby na scenie wystąpili równocześnie obok siebie: abdykujący król Stanisław August Poniatowski, sterany trudami walki powstańczy wiarus, alegoria spowitej w czerń Matki - Ojczyzny i marszałek Józef Piłsudski.

Warto wspomnieć, że o godz. 11.11 akademię przerwano, by włączyć się w zainicjowaną przez ministra oświaty ogólnopolską akcję wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczystość zakończyły pełne powagi słowa niezwykłej przysięgi – Roty, pięknie wpisujące się w nastrój dzisiejszego spotkania.

Organizator: U. Mądrzyk

   Galeria zdjęć

 

Kalendarz roku ZSIŚiM