Problemy, które obecnie niepokoją wielu rodziców i nauczycieli, to wciąż pojawiające się nowe formy uzależnień.

W związku z zapotrzebowaniem na informacje dotyczące tego tematu, zorganizowane zostały warsztaty nt.”Uzależnienia behawioralne”, w których uczestniczyli uczniowie klas trzecich.

Zajęcia prowadzone były przez trenerów Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Celem ich było podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi. Terminem „uzależnienia behawioralne” określa się formy zaburzeń (nałogów) nie związanych z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych, a z niekontrolowanym wykonywaniem pewnych czynności, np. potrzeba korzystania z telefonu komórkowego, dostęp do Internetu, gry komputerowe, zakupoholizm itd. Najczęściej są to zachowania impulsywne, niekontrolowane, niekiedy o podłożu nerwicowym, zaburzające prawidłowe funkcjonowanie człowieka, oddziaływujące destrukcyjnie na dalsze życie danej osoby. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi uczniów, poprzez interaktywną pracę w grupach.

 

 

 Galeria zdjęć

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
6
7
8
16
17
18
19
22
25
Data : 25 kwiecień 2020
26
27
28
29
30