Open menu

W dniu 10 marca 2020 roku w Naszej Szkole odbył się etap okręgowy V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorem etapu okręgowego Konkursu był Pan Grzegorz Świerk Wicedyrektor Zespołu.

Konkurs skierowany jest do uczniów technikum – w szczególności uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Celem konkursu jest rozszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki odnawialnej, propagowanie ochrony środowiska oraz przedstawienie sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ciepła.

Do Konkursu zgłosili się uczniowie wytypowani w eliminacjach szkolnych ze szkół z województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

Czwarte i piąte miejsce w Konkursie zdobyli nasi uczniowie z klasy IVe kształcącej się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W przerwie przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu oraz uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykładzie nt. „Zastosowanie pomp ciepła w budynkach energooszczędnych” prowadzonym przez przedstawiciela firmy DAIKIN Pana Grzegorza Pakosiewicza.

Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Lesińska wręczyła uczestnikom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSIŚiM oraz firmę Daikin.

 

 Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

Kalendarz roku ZSIŚiM

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 listopad 2020
2
3
4
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Data : 26 listopad 2020
27
28
29
30

 Ruszaj