Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji

O internacie

Internat „Meliorek” jest integralną częścią Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji. Położony jest w cichej, spokojnej i bezpiecznej okolicy.

Otoczony drzewami i zielenią budynek leży w bardzo bliskiej odległości od centrum miasta. Usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie przystanki komunikacji miejskiej sprzyjają dogodnemu i szybkiemu dojazdowi w niemal każdy zakątek Krakowa.

Nasz internat stwarza możliwości do zamieszkania, uczenia się i wszechstronnego rozwoju uczniom krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Do dyspozycji młodzieży mamy 120 miejsc w pokojach trzyosobowych. Pokoje są wyremontowane i wyposażone w niezbędne meble. Ponadto nasi wychowankowie mogą korzystać z pokoi nauki, świetlicy z telewizją, pokoju do ćwiczeń muzycznych. Oferujemy pełne wyżywienie pięć dni w tygodniu (śniadanie, obiad i kolacja), a w weekendy możliwość samodzielnego przygotowania posiłku w pełni wyposażonej kuchni (kuchenki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, czajniki bezprzewodowe, lodówki). Na każdym piętrze znajdują się łazienki i toalety dodatkowo wyposażone w pralki i suszarkę. Na terenie internatu zapewniamy bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Do dyspozycji wychowanków są również żelazka oraz odkurzacze.

Młodzieży oferujemy ponadto całodobową opiekę wychowawczą sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Program pracy opiekuńczo wychowawczej dostosowany jest do potrzeb młodych ludzi w wieku dojrzewania.

Nasz internat w październiku 2016 roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się przy ulicy Ułanów 5 (w budynku Internatu Zespołu Szkół nr 1). Zmiana adresu nie wpłynęła jednak w żaden sposób na panującą u nas atmosferę.

Skip to content