Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji

O internacie

Internat „Meliorek” jest integralną częścią Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji. Położony jest w cichej, spokojnej i bezpiecznej okolicy.

Otoczony drzewami i zielenią budynek leży w bardzo bliskiej odległości od centrum miasta. Usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie przystanki komunikacji miejskiej sprzyjają dogodnemu i szybkiemu dojazdowi w niemal każdy zakątek Krakowa.

Nasz internat stwarza możliwości do zamieszkania, uczenia się i wszechstronnego rozwoju uczniom krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Do dyspozycji młodzieży mamy 120 miejsc w pokojach trzyosobowych. Pokoje są wyremontowane i wyposażone w niezbędne meble. Ponadto nasi wychowankowie mogą korzystać z pokoi nauki, świetlicy z telewizją, pokoju do ćwiczeń muzycznych. Oferujemy pełne wyżywienie pięć dni w tygodniu (śniadanie, obiad i kolacja), a w weekendy możliwość samodzielnego przygotowania posiłku w pełni wyposażonej kuchni (kuchenki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, czajniki bezprzewodowe, lodówki). Na każdym piętrze znajdują się łazienki i toalety dodatkowo wyposażone w pralki i suszarkę. Na terenie internatu zapewniamy bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Do dyspozycji wychowanków są również żelazka oraz odkurzacze.

Młodzieży oferujemy ponadto całodobową opiekę wychowawczą sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Program pracy opiekuńczo wychowawczej dostosowany jest do potrzeb młodych ludzi w wieku dojrzewania.

Nasz internat w październiku 2016 roku zmienił siedzibę i obecnie mieści się przy ulicy Ułanów 5 (w budynku Internatu Zespołu Szkół nr 1). Zmiana adresu nie wpłynęła jednak w żaden sposób na panującą u nas atmosferę.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status