Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji

Aktualności

Infolinia - profesjonalna pomoc psychologiczna, pedagogiczna i prawnicza

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

SKMBT_22321120309330-page-001
SKMBT_22321120309310-page-001

Konkurs fotograficzny POWER FOTO

 

W dniu 25 listopada 2021r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody przyznane w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym POWER FOTO. Zdjęcie autorstwa naszej absolwentki, która uczestniczyła w projekcie Mobilny Pracownik zagraniczne praktyki zawodowe Aleksandry Kukuły pt. “O każdej porze dnia”, zgłoszone przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie otrzymało wyróżnienie specjalne. Gratulujemy!!!!

Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego

W imieniu Pani Marty Wątor serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. W tym roku tematem będzie Republika Niemiec. Zainteresowanych zapraszamy w poniedziałek 6 grudnia o godz. 13:20 do Auli szkolnej.

Jean Louis Dawid w naszej szkole

W dniu 18.11.2021 klasy 3fp i 3fg gościły przedstawicieli salonu fryzjerskiego Jean Louis Dawid. Na zaproszenie Pani Renaty Kwiatkowskiej prezentowali oni młodzieży najnowsze techniki farbowania i uczyli rozpoznawania typów kolorystycznych urody. Uczniowie zapoznali się z bieżącymi trendami we fryzjerstwie na sezon jesień/zima. Dziękujemy za interesujące spotkanie!

TAG DER DEUTSCHEN EINHEIT - DZIEŃ JEDNOŚCI NIEMIEC

“ZJEDNOCZENIE NIEMIEC KOJARZĘ  Z ….”

Od subiektywnych skojarzeń uczennice i uczniowie klas 1a, 1e, 1r, 2a, 2e, 2f i 2ro oraz grupa klasy 3eig rozpoczęli prezentację pierwszego zadania projektowego –  “Dzień Jedności Niemiec”.

Zapraszamy do wirtualnej galerii prac – plakatów i prezentacji (1, 2)  wykonanych przez uczniów, przedstawiających historię zjednoczenia Niemiec.

Gratulujemy wiedzy, zaangażowania, kreatywności i umiejętności językowych oraz artystycznych.

Dziękujemy za inspirującą lekcję historii po niemiecku, przemawiającą obrazem, słowem kluczowym i symboliką.

mgr Monika Markowska

„Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”

Na naszych korytarzach słychać było dzisiaj tupot małych stóp! To dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 55 z ul. Urzędniczej 65 odwiedziły pracownię fryzjerską w ramach edukacyjnego programu Urzędu Miasta Krakowa “Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”. Uczniowie klas 3dfg i 3fg prezentowali działanie lokówek, prostownic i karbownic, upinali, zaplatali i koloryzowali włosy. Ciekawość maluchów, ale też ich wiedza o zawodzie fryzjera zaskoczyła starszych kolegów i koleżanki oraz Panią Renatę Kwiatkowską, która opowiadała przedszkolakom o tajnikach pracy fryzjera. Na koniec dzieci mogły skorzystać z drobnych usług fryzjerskich w wykonaniu naszych uczniów. Śmiechom nie było końca, a radość była obopólna!


Wycieczka zawodoznawcza

Uczniowie klasy 3dfg kształcący się w Branżowej Szkole I Stopnia udali się w dniu 08.11.21 r. pod opieką pani Renaty Kwiatkowskiej na wycieczkę zawodoznawczą do salonu fryzjerskiego Jean Louis David. Celem wyjścia było poznanie specyfiki pracy w takim punkcie oraz nowych trendów we fryzjerstwie na sezon zimowy. Jedną z atrakcji podczas wizyty było poznanie profesjonalnej linii kosmetyków, na której pracują pracownicy salonu.

255617689_495978811387571_3145666678383969917_n
254468448_274030754662508_6901605212430160846_n
254357222_253982436779221_1075032975352884188_n
255047317_359612675960476_221050642860000981_n

Błyskawiczny konkurs z języka niemieckiego - BLITZSCHNELL WETTBEWERB rozstrzygnięty!

Gratulujemy Izabelli Winnickiej – uczennicy klasy 1 R  dociekliwości, wiedzy i umiejętności językowych. Zwycięską pracę można zobaczyć tutaj.
Nagroda została już “wręczona” i wpisana 🙂
Zachęcamy Was do czujnego śledzenia stron DEUTSCHGRUPPEN MMDEUTSCH KLASSE… i udziału w kolejnych błyskawicznych konkursowych rozgrywkach językowych. 

Bieg im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego

 
 
Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie przy ul. Seniorów Lotnictwa 5 zaprosiła naszą szkołę na kolejną edycję Biegu płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Dzielnicy III. Zawody zorganizowane były z okazji Dni Patrona na terenie parku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w dniu 26 października 2021r. Dofinansowanie biegu zapewniła Rada Dzielnicy III Miasta Krakowa. Uczniowie rywalizowali w osobnych kategoriach dla chłopców i dziewcząt. W biegu dziewcząt uczennica klasy 2f Anna Zdybał zajęła 1 miejsce. Gratulacje! 

Oto nasza cała reprezentacja:

CHŁOPCY
Chwaja Eryk
Magier Igor
Bielawski Łukasz

DZIEWCZĘTA
Lebryk Magdalena
Stolarz Karolina
Zdybał Anna

Opiekun: Anna Spieszny
 
 

 

IMG_20211026_112540_resized_20211028_100813267
IMG_20211026_112935_resized_20211028_100810626


Targi Pracy


W dniu 26.10.21r uczniowie naszej szkoły z klas 3dfp i 3dfg pod opieką Pani Renaty Kwiatkowskiej i Pana Krzysztofa Kani uczestniczyli w Targach Pracy zorganizowanych wspólnie przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.
W trakcie targów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy z różnych branż, a także bezpośrednich rozmów z potencjalnymi pracodawcami. Było to miejsce spotkań przygotowane z myślą o młodym pokoleniu fryzjerów, młodzież miała możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez mistrza fryzjerstwa panią Sylwię Łyduch.

Arkusze maturalne

Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną internetową zawierającą arkusze maturalne z lat ubiegłych: 
https://students.pl/matura/arkusze/
Stare zestawy zadań mogą stanowić dobrą bazę do przygotowań do matury 2022!


Przepisujemy "Hobbita"

 
Z okazji 130 rocznicy urodzin J. R.R. Tolkiena zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji PRZEPISYWANIA HOBBITA!!! Wszystkie informacje i niezbędne materiały dostępne są w Bibliotece szkolnej.
Przyjdź, przepisz 1 zdanie, 1 akapit – ile chcesz, ile możesz, dowolnym środkiem piśmienniczym – długopisem, piórem czy pisakiem! Zapraszamy też ilustratorów!
Akcja organizowana jest w całej Polsce!
 
przepisywanie Hobbita
Instaling .de

Język niemiecki z InstaLing


Drogie Uczennice i drodzy Uczniowie,
zapraszam do nauki słówek z platformą InstaLing w ramach XVII Edycji Programu InstaLing dla Szkół. Poniżej link do strony. Loginy i hasła do odebrania na lekcjach języka niemieckiego w przyszłym tygodniu.
 

Link do strony – https://instaling.pl/login

Monika Markowska

Prezentacja szkoły na Festiwalu Zawodów

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia klipów promujących zawody, w jakich kształcą się nasi uczniowie. Filmy zostały zrealizowane w ramach promocji Szkoły na Festiwalu Zawodów 2021. Dostępne są w zakładce Prezentacja szkoły.Odwiedziny profesjonalistów w 3 fpPo przeszło rocznej przerwie znów mogliśmy gościć w naszej szkole przedstawicieli salonów fryzjerskich: Jean Louis David i Franck Provost. Objęli oni naszą klasę 3fp we władanie, a my nie stawialiśmy oporu 🙂

Celem lekcji prowadzonej przez panią Renatę Kwiatkowską było umożliwienie zdobycia nowych doświadczeń i poznanie najnowszych trendów we fryzjerstwie. Przyjazna atmosfera i zaangażowanie prowadzących dały nam możliwość podniesienia kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy.


Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że nauczyciel z naszej Szkoły, Pan Wojciech Gawroński został uhonorowany tegoroczną Nagrodą Prezydenta Krakowa. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Sprzątanie Świata 2021

Zbiórka starych telefonów komórkowych

 

Samorząd Uczniowski zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. Stare telefony bez baterii przynieś do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego lub opiekuna – Pani mgr Edyty Grzyb do 19 listopada 2021r.

Akcja krwiodawstwa

W dniu 12 października 2021 na zaproszenie Pani Agnieszki Barańskiej-Giereś, koordynatora akcji z Małopolskiego Centrum Zarządzania Oświatą, 20 uczniów z naszej Szkoły wzięło udział w akcji krwiodawstwa.

Aż 12 osób zostało wstępnie zakwalifikowanych jako dawcy, z czego ostatecznie 10 osób oddało krew – bezcenny i niezastąpiony lek ratujący życie.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy odwagi!

Anna Cielecka i Małgorzata Kalinowska

Wizyta trychologa

W dniu 5 października Pani Renata Kwiatkowska i klasa 3dfg gościła trychologa panią Marlenę Ostrowską-Grzywińską. Podczas ciekawej i nietypowej lekcji w ramach przedmiotu Kształtowanie Kompetencji Fryzjerskich dowiedzieliśmy się jak wygląda i jak bardzo potrzebny jest zawód trychologa. Zaproszony gość umożliwił nam diagnozowanie skóry specjalistycznym sprzętem i uczestniczenie w profesjonalnym zabiegu oczyszczania skóry głowy za pomocą peelingu enzymatycznego, którego rezultat był widoczny na pierwszy rzut oka!
Spotkanie to wzbogaciło nas o nowe doświadczenie, które ułatwi wszystkim dalszą pracę w zawodzie, pomoże również w uświadamianiu klientów, jaki wpływ mają zabiegi trychologiczne na stan włosów.

DKMS w ZSIŚiM

W dniu 7 października społeczność szkolna uczestniczyła w akcji DKMS – honorowych dawców szpiku kostnego. Zarejestrowanych zostało 5 potencjalnych dawców. Będą mogli oni w przyszłości uratować życie ludziom chorym na raka krwi. 

Dziękujemy za tak ważną i odpowiedzialną decyzję. 

Zapraszamy na następną edycję!

Adrianna Fijałka

INTEGRACJA KLAS II 2021

 
 
Kto powiedział, że integracja musi dotyczyć klas pierwszych? Drugie klasy też potrafią się znakomicie integrować!!! 

Ze względu na pandemię, w ubiegłym roku niestety nie udało się zorganizować wyjazdu. Za to teraz klasy drugie postanowiły to nadrobić. Uczniowie bawili się i odpoczywali znakomicie. Sprzyjała temu pogoda oraz doskonałe warunki w hotelu Stasinda, a także atrakcje turystyczne w Tatrach – Bukowinie Tatrzańskiej i Zakopanem.
Pozostałe zdjęcia z wyjazdu znajdują się w Galerii.

PROJEKTAUFGABE DEUTSCH NUMMER EINS
Zadanie Projektowe z języka niemieckiego numer 1

Drogie uczennice i Drodzy uczniowie,
zapraszam Was do pierwszego zadania projektowego z języka niemieckiego w roku szkolnym 2021/2022. Temat przewodni to Dzień Jedności Niemiec.
Szczegółowe informacje na lekcjach języka niemieckiego.
Monika Markowska

Wyniki dyktanda szkolnego

I miejsce – Jagoda Zwolińska z klasy 3 aog

II miejsce – Karolina Guzik z klasy 2 ro

III miejsce – Kamila Biela z klasy 2 ro

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Agnieszka Krajewska-Mrugała

Uwaga, konkurs!

Zaprojektuj maskotkę na Światowe Forum Miejskie

Światowe Forum Miejskie to najważniejsza i największa konferencja dotycząca tematyki miejskiej na świecie, organizowana co dwa lata pod auspicjami agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich – UNHabitat. Jej celem jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. 

W związku ze zbliżającą się XI sesją Światowego Forum Miejskiego (WUF), które odbędzie się w Katowicach w czerwcu przyszłego roku Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) organizuje konkurs, którego tematem jest  stworzenie projektu graficznego i nazwanie maskotki, która będzie promowała WUF11. Liczy się kreatywne nawiązanie do tematyki Światowego Forum Miejskiego. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych od 16 roku życia oraz studenci szkół wyższych do  25 roku życia. Termin zgłoszenia prac upływa 31 października 2021 r. Na autora najciekawszej maskotki czeka nagroda główna w wysokości 15 tys. zł, a także zaproszenie do udziału w XI sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach, która odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursowym na stronie: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/konkurs-na-projekt-maskotki-wuf11.

WETTBEWERB BLITZSCHNELL - KONKURS BŁYSKAWICZNY

 

Witam serdecznie,
zapraszam do udziału w konkursie błyskawicznym-Wettbewerb blitzschnell!
Obejrzyjcie dokładnie dwa plakaty.
Przygotujcie odpowiedzi na następujące pytania:
1. Kim jest postać z plakatu?
2. Z czym wiąże się tytuł plakatu, do czego nawiązuje?
Uczennice i uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie błyskawicznym otrzymają na lekcjach języka niemieckiego karteczki, na których umieszczą odpowiedzi na powyższe pytania. Szczegóły odnośnie nagrody zostaną podane na lekcji języka niemieckiego.

P.S. Proszę nie publikować odpowiedzi w grupie na forum i nie zdradzać sobie wzajemnie odpowiedzi.
Wer sind die Personen auf den Fotos? Was bedeutet der Titel?☺️
Die Antworten meldet bitte im Deutschunterricht in dieser Woche.
 
Monika Markowska

Grupy języka niemieckiego - Deutschgruppen

Serdecznie zapraszam uczennice i uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich do wpisania się do grup języka niemieckiego. Poniżej linki dla poszczególnych klas i grup:
 
 

Poznaj z nami historię Krakowa i weź udział w konkursie "Patronki i Patronki krakowskich ulic"

W Krakowie jest prawie 3 tys. nazw ulic, alei, placów, skwerów, osiedli i obiektów inżynieryjnych. Nazwy mniej więcej 2/3 z nich honorują osoby lub ważne wydarzenia. Niestety, większość z nich jest dla nas zupełnie anonimowa. Aby to zmienić Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony wspólnie z Biblioteką Kraków, Młodzieżowym Domem Kultury przy al. 29 Listopada 102 oraz Kancelarią Rady Miasta Krakowa już po raz dziewiąty zaprasza dzieci i młodzież z terenu całego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Patronki i Patroni krakowskich ulic”. Celem konkursu jest poznanie i zaprezentowanie wybranych przez uczestników konkursu patronów ulic w formie plastycznej. Młodzież będzie także mogła zaprezentować swoje prace  w formie fotomontażu tradycyjnego (przy pomocy kleju i nożyczek) lub cyfrowej (w programie graficznym) obrazującym temat konkursu, wykonany w formacie A4 z fragmentów własnych zdjęć.

Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach wiekowych – klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8, a także uczniów w przedziale wiekowym od 13 do 18 lat. Jego uczestnikami mogą być uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, szkół średnich, placówek oświatowych lub instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

W prowadzeniu konkursu wspierać nas będą: Rada Dzielnicy II Grzegórzki, Muzeum Krakowa, Archiwum Narodowe w Krakowie, Towarzystwo Prądnickie oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Nad wydarzeniem swoje patronaty honorowe obejmą jak w latach ubiegłych: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Historiii Zabytków Krakowa Jacek Purchla.

Konkurs trwa do 29 października 2021 r., zaś jego szczegóły i formularze zgłoszeniowe zostały zawarte w regulaminie.

Uwaga, konkurs!

UWAGA! Konkurs z nagrodami!

Dnia 1 października 2021 r. o godzinie 8:50 w sali nr 56 odbędzie się DYKTANDO SZKOLNE, na które serdecznie zapraszam.

Agnieszka Krajewska-Mrugała


Spotkania integracyjne klas pierwszych


Wrzesień – to miesiąc bardzo ważny w życiu każdego młodego człowieka, zwłaszcza rozpoczynającego naukę w obcym otoczeniu (nowe miejsce, nieznani nauczyciele, koledzy oraz wyzwania). Mowa tu o uczniach klas pierwszych, w których życiu pojawiają się w tym czasie – co zrozumiałe – nowe plany, marzenia, ale także obawy i niepewność. Aby łatwiej było im zaklimatyzować się, z inicjatywy pedagoga szkolnego już od pierwszych dni tego miesiąca zorganizowane zostały dla nich zajęcia integracyjne w formie warsztatów. Miały one na celu wprowadzenie młodych, wrażliwych ludzi w obcy dla nich dotychczas świat. Dwugodzinne spotkania są okazją do pierwszego zespołowego kontaktu, stanowiącego często istotną przepustkę do wzajemnej integracji. Proponowane przez fachowców, trenerów z PPP nr 2, ćwiczenia, skłaniały do aktywności wszystkich uczniów, ułatwiając wzajemne poznanie się, stymulując procesy integracyjne i spójność grupy poprzez budowanie klimatu zaufania i otwartości. W zajęciach uczestniczyli również wychowawcy poszczególnych klas jako członkowie grupy. Wspólne zabawy udowodniły, że w klasie może panować przyjazna i miła atmosfera, a zarówno dorośli jak i młodzież, potrafią zgodnie współpracować ze sobą. Pamiętajmy, że zarówno dla uczniów technikum, jak i szkoły branżowej, kolejne lata, to czas nie tylko wytężonej pracy, ale także wchodzenia w dorosłość, ważnych przyjaźni, czasem miłość…. To także ważny czas szukania autorytetów mogących być drogowskazem na przyszłość. To lata młodości i najważniejszego okresu w życiu, dlatego też celem zajęć integracyjnych było ułatwienie uczniom, zwłaszcza nieśmiałym i wycofanym, budowanie dobrych relacji rzutujących na kolejne lata. 

XI Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 7 września 2021r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach, w którym od 13 lat uczestniczy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a obecnie ponadpodstawowych.

Uczennica naszej szkoły Monika Zaręba – Włodarczyk zakwalifikowała się do ścisłego finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach i zdobyła wysokie, punktowane miejsce.

Pytania konkursowe dotyczyły tematyki wszystkich podatków obowiązujących w Polsce. Nie zabrakło również pytań z zakresu Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Serdecznie gratulujemy Monice tak dobrego wyniku!

"RUSZAJ 2021"

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w okresie od 7 sierpnia do 4 września 2021 roku przebywali w Hiszpanii realizując PROJEKT „RUSZAJ” POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078275. Była to młodzież ucząca się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik energetyki odnawialnej, technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik usług fryzjerskich – staż odbywali w firmach hiszpańskich, pod okiem swoich opiekunów.

W weekendy realizowany był program kulturowy, dzięki temu zwiedzali m.in. Malagę i graffiti w mieście, zamek Gibralfora i mury Alcazaby. Zorganizowana została wycieczka na Giblatar i do Rondy oraz Nerja Trip. Ostatnia niedziela poświęcona została na poznanie Muzeum Pompidou.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie otrzymali: „Certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1”, „Dokument Europass Mobilność”, „Certyfikat od pracodawcy”, „Certyfikat pierwszej pomocy”, „Certyfikt potwierdzenie uczestnictwa w projekcie”.

Zebranie z rodzicami

 Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami, które odbędą się w najbliższy czwartek 9 września 2021. Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo tutaj.

Konkurs na pracę pisemną dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Narodowy Bank Polski po raz dwudziesty zaprasza uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce do udziału w Konkursie na pracę pisemną

Uczestnicy konkursu

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowią uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, a drugą uczniowie szkół ponadpodstawowych (średnich, z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

Temat pracy konkursowej

Temat pracy dla obu kategorii wiekowych to:

Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami… Obejrzyj film nbp.pl/ekonomisci i wybierz bohatera swojej pracy. Jakie wydarzenia i obserwacje ekonomiczne z czasów młodości mogły skłonić wybranego przez Ciebie ekonomistę do zainteresowania się tą tematyką? A co Ciebie intryguje w tym obszarze?

Nagrody dla zwycięzców

W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane po trzy nagrody główne i po trzy wyróżnienia.

Gratyfikację za wsparcie merytoryczne otrzymają również nauczyciele-opiekunowie nagrodzonych uczniów.

Termin nadsyłania prac

Prace konkursowe (z wymaganymi załącznikami określonymi w regulaminie) należy nadsyłać do 12 października 2021 r. (do końca dnia) wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Szczegóły dostępne na www.nbp.pl/konkursy

Koordynator konkursu:

Kinga Sternik, Departament Edukacji i Wydawnictw

e-mail: mlodziez@nbp.pl, tel. 22 185 14 50

 

AKCJA MEiN DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

 

Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Zdrowia skierowanym do dyrektorów szkół, pedagogów i rodziców w sprawie szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród młodzieży w wieku 12-18 lat.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 DLA UCZNIÓW TECHNIKUM INŻYNIERII ŚRODOWISKA NR 13 ORAZ BRANŻOWEJ SZKOŁY I ST.

OSTATNIE POŻEGNANIE

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa które, zawsze wywoływać będą morze łez .
Są takie Osoby, na myśl o których, zawsze zasypie nas lawina wspomnień…
 
To jest właśnie jedno z takich pożegnań, na które ani rodzina, bliscy, przyjaciele, ani my – koleżanki i koledzy oraz cała społeczność szkolna, wszyscy, którzy znali Iwonkę, nigdy nie będziemy gotowi.
 
Z głębokim żalem i niedowierzeniem zarazem, przyjęliśmy bardzo smutną wiadomość, że nad ranem 5 sierpnia 2021 roku odeszła od nas nasza droga Koleżanka, Iwona Mucha, która od lat związana była z ZSISiM w Krakowie, gdzie pracowała, jako pełen pasji i poświęcenia, nauczyciel historii. Wychowała także wiele pokoleń uczniów, w sercach których pozostała na zawsze “Ukochaną Wychowawczynią”.
Śmierć naszej Koleżanki zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich. Nie jest łatwo wypowiedzieć te słowa w kontekście Osoby, którą  zapamiętamy jako radosną, uśmiechniętą, pełną życia, kochającą swój zawód, a nade wszystko, kontakt z uczniami.
Choroba przyszła niespodziewanie, jak zawsze, gdy w życiu spotyka nas coś złego. Iwonka dzielnie walczyła, nie poddawała się,  podchodziła ze spokojem i pogodą ducha do tego, co ją spotkało i z czym przyszło się Jej zmierzyć, choć było to po ludzku – bardzo trudne…
Zapamiętamy Cię taką, jaką zwykle byłaś, z uśmiechem i pełną  niesamowitego optymizmu życiowego.
 
“Jeżeli śmierć nas czegoś uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością”.
Każdy, kto znał Iwonę, wie, że miała ogromny dystans do świata, do siebie, poczucie humoru, ale nade wszystko kochała życie, a przez ostatnie cztery lata, kochała je podwójnie…Najbardziej wiedzą o tym chyba Jej bliscy…
 
      Zmarłych nosimy w sercu, dlatego pamięć o nich, nie umiera nigdy…
Będziemy tę pamięć pielęgnować, bo zwyczajnie, tak po ludzku, nie potrafimy sobie wyobrazić, że Iwony nie ma już wśród nas, że w czasie przerwy nie wejdzie do pokoju nauczycielskiego, a sala “57” pozostanie już zawsze trochę jakby “pusta”…
 
Muszko, Twoja śmierć jest dla nas niezrozumiała, tak trudną nam ją przyjąć, ale wiemy, że na chwilę musimy się z Tobą pożegnać, aby w odpowiednim momencie , znów się z Tobą spotkać…
 
ZAWSZE BĘDZIEMY NOSIĆ CIĘ W SERCU
I W SWOJEJ PAMIĘCI –
 
Iwonko… Muszko….do zobaczenia ! Trzymaj się tam…
Spoczywaj w pokoju.
 
Dyrekcja ZSISiM w Krakowie, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji, Rodzice wraz z całą Społecznością Uczniowską.

DOBRY START
300 dla ucznia

Zapisz się do naszej Szkoły !!!

  • Nie martw się.
  • Przyjdź do nas.
  • Pomożemy Ci zarejestrować się i uzupełnić Wniosek.

Bieg płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego

W dniu 16 czerwca 2021r. odbył się bieg organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 w ramach współzawodnictwa szkół z Dzielnicy III.
W imprezie brała udział mocna delegacja naszej Szkoły.
Meliorek reprezentowały uczennice Karolina Stolarz III tuf, Magdalena Lebryk IIaog i Izabela Piechota IIrg. Natomiast chłopcy na starcie zameldowali się w składzie: Filip Boczkowski, Igor Magier, Eryk Chwaja i Patryk Kurowski. Cała męska ekipa z klasy IIrp.
Dwa słowa o samym biegu.

Wyniki Konkursu Fotograficznego

“Kraków podczas pandemii”

Dni otwarte dla Kandydatów

Zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły na “Dni otwarte”:
–  10 czerwca 2021 r. (czwartek), godz. 9:00 – 13:00
–  12 czerwca 2021 r. (sobota), godz. 9:00 – 12:00
– 
19 czerwca 2021 r.
(sobota), godz. 9:00 – 12:00

 

Szkoła - wejście

PROJEKT „Bezpieczny Kraków”

Nowe formy zagrożeń diagnozowane w czasie pandemii”.

Co prawda, zmora ostatnich dwóch lat, pandemia koronowirusa, wydaje się powoli wycofywać, jednak długotrwałe konsekwencje izolacji i zdalnego nauczania mogą pozostać z nami jeszcze długi czas. Już wiadomo, że szczególnie dotknięci psychicznymi skutkami tego stanu są młodzi ludzie. To właśnie z myślą o nich nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu adresowanego zarówno do młodzieży, jak i rodziców i nauczycieli.

Piknik Wielopokoleniowy

WEŹ udział w Konkursie Fotograficznym

“Kraków podczas pandemii”

ZAPRASZAMY
Kraków

POZNAJĘ, DOŚWIADCZAM, WYBIERAM ...

ZŁOTY INDEKS

ZŁOTY INDEKS

Z ogromną dumą i radością informujemy, iż uczennica klasy IV fo TIŚ nr 13 – Aleksandra Romanowska otrzymała wyróżnienie w postaci „ZŁOTEGO INDEKSU” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Drodzy czwartoklasiści…

Ostatni raz możemy tak się do Was zwracać, bowiem piątek 30. kwietnia jest dniem oficjalnie zamykającym ważny etap Waszego życia. Dziś przestaliście być uczniami, stając się formalnie absolwentami naszego „Meliorka”.

Konkurs fryzjerski

Konkurs Fryzjerski

22 kwietnia 2021r. w ramach zajęć praktycznych w klasie 3TUF odbył się konkurs fryzjerski pt.” Wiosenne upięcia z elementem warkocza”.
Fryzury kunsztownie ułożone zostały przez 10 zawodniczek startujących w konkursie. Pomysły uczniów zachwycały. Każda fryzura była w innym stylu, podkreślała urodę modelek.
W wyniku ostatecznym zostały wyłonione najpiękniejsze fryzury z pięknych:

Łap skill

Projekt „Łap skilla!”

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił kolejny projekt „Łap skilla!”, adresowany do osób pracujących w wieku 18 – 24 lata, które potrzebują właściwego ukierunkowania i profesjonalnej pomocy w poruszaniu się po rynku pracy. Do tych, którzy czują się zmotywowani do zmiany i poprawy swojej sytuacji zawodowej poprzez: podwyższenie kwalifikacji, awans w obecnym miejscu pracy lub zmianę zatrudnienia na korzystniejszą formę i/lub wymiar etatu, ale nie posiadają wystarczających kompetencji bądź kwalifikacji i nie mają wystarczających środków, aby móc je zdobyć. Uczestnikom oferujemy opiekę doradcy zawodowego przez kilkanaście najbliższych miesięcy.

Pandemia - COVID-19

INFORMACJA !!!

Uprzejmie informujemy, że w związku z obecną pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną (liczne przypadki zakażeń wirusem SARS-Cov-2) prosimy o kontakt ze Szkołą poprzez internet lub telefonicznie.

Dyrekcja Szkoły

Darmowa platforma wsparcia dla młodzieży i uczniów liceum, technikum oraz szkoły branżowej - dostępna w aplikacji mobilnej

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia, bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Grupa Wsparcia GFX

Wyniki konkursu na plakat

Przedstawiamy wyniki etapu szkolnego konkursu na plakat promujący szkolnictwo zawodowe:

1 miejsce Magdalena Lebryk 2aog – praca 7
2 miejsce Dagmara Szechyńska 3r – praca 3

3 miejsce Robert Malinowski 1e – praca 9

KONKURS NA PLAKAT

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA PLAKAT PROMUJĄCY SZKOLNICTWO ZAWODOWE
Jeśli jesteś uczniem technikum lub szkoły branżowej 1 stopnia – ten konkurs jest dla Ciebie!
Nieważne, w jakim zawodzie się uczysz – wystarczy kreatywność i trochę umiejętności plastyczno-artystycznych.

Podręczniki

Biblioteka Multimedialna

Biblioteka Szkolna i Multimedialna zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z nowej oferty książek do nauki zawodów. 

Drodzy ósmoklasiści !!!

W dniach od 21 stycznia 2021 r. do 04 lutego 2021 r. na stronie internetowej styczniowetargi.zsisim.pl Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9 odbędą się XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line, impreza o charakterze edukacyjno – wychowawczym.

Serdecznie zapraszamy!!!

ZSIŚiM - otoczenie
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status