Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji

Aktualności

XI Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach

Dnia 7 września 2021r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach, w którym od 13 lat uczestniczy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a obecnie ponadpodstawowych.

Uczennica naszej szkoły Monika Zaręba – Włodarczyk zakwalifikowała się do ścisłego finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach i zdobyła wysokie, punktowane miejsce.

Pytania konkursowe dotyczyły tematyki wszystkich podatków obowiązujących w Polsce. Nie zabrakło również pytań z zakresu Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Serdecznie gratulujemy Monice tak dobrego wyniku!

"RUSZAJ 2021"

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w okresie od 7 sierpnia do 4 września 2021 roku przebywali w Hiszpanii realizując PROJEKT „RUSZAJ” POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078275. Była to młodzież ucząca się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik energetyki odnawialnej, technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik usług fryzjerskich – staż odbywali w firmach hiszpańskich, pod okiem swoich opiekunów.

W weekendy realizowany był program kulturowy, dzięki temu zwiedzali m.in. Malagę i graffiti w mieście, zamek Gibralfora i mury Alcazaby. Zorganizowana została wycieczka na Giblatar i do Rondy oraz Nerja Trip. Ostatnia niedziela poświęcona została na poznanie Muzeum Pompidou.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie otrzymali: „Certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1”, „Dokument Europass Mobilność”, „Certyfikat od pracodawcy”, „Certyfikat pierwszej pomocy”, „Certyfikt potwierdzenie uczestnictwa w projekcie”.

Infolinia - profesjonalna pomoc psychologiczna, pedagogiczna i prawnicza

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zebranie z rodzicami

 Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami, które odbędą się w najbliższy czwartek 9 września 2021. Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo tutaj.

Konkurs na pracę pisemną dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Narodowy Bank Polski po raz dwudziesty zaprasza uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce do udziału w Konkursie na pracę pisemną

Uczestnicy konkursu

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę stanowią uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, a drugą uczniowie szkół ponadpodstawowych (średnich, z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

Temat pracy konkursowej

Temat pracy dla obu kategorii wiekowych to:

Wielcy polscy ekonomiści też byli nastolatkami… Obejrzyj film nbp.pl/ekonomisci i wybierz bohatera swojej pracy. Jakie wydarzenia i obserwacje ekonomiczne z czasów młodości mogły skłonić wybranego przez Ciebie ekonomistę do zainteresowania się tą tematyką? A co Ciebie intryguje w tym obszarze?

Nagrody dla zwycięzców

W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane po trzy nagrody główne i po trzy wyróżnienia.

Gratyfikację za wsparcie merytoryczne otrzymają również nauczyciele-opiekunowie nagrodzonych uczniów.

Termin nadsyłania prac

Prace konkursowe (z wymaganymi załącznikami określonymi w regulaminie) należy nadsyłać do 12 października 2021 r. (do końca dnia) wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Szczegóły dostępne na www.nbp.pl/konkursy

Koordynator konkursu:

Kinga Sternik, Departament Edukacji i Wydawnictw

e-mail: mlodziez@nbp.pl, tel. 22 185 14 50

 

AKCJA MEiN DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

 

Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Zdrowia skierowanym do dyrektorów szkół, pedagogów i rodziców w sprawie szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród młodzieży w wieku 12-18 lat.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 DLA UCZNIÓW TECHNIKUM INŻYNIERII ŚRODOWISKA NR 13 ORAZ BRANŻOWEJ SZKOŁY I ST.

OSTATNIE POŻEGNANIE

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa które, zawsze wywoływać będą morze łez .
Są takie Osoby, na myśl o których, zawsze zasypie nas lawina wspomnień…
 
To jest właśnie jedno z takich pożegnań, na które ani rodzina, bliscy, przyjaciele, ani my – koleżanki i koledzy oraz cała społeczność szkolna, wszyscy, którzy znali Iwonkę, nigdy nie będziemy gotowi.
 
Z głębokim żalem i niedowierzeniem zarazem, przyjęliśmy bardzo smutną wiadomość, że nad ranem 5 sierpnia 2021 roku odeszła od nas nasza droga Koleżanka, Iwona Mucha, która od lat związana była z ZSISiM w Krakowie, gdzie pracowała, jako pełen pasji i poświęcenia, nauczyciel historii. Wychowała także wiele pokoleń uczniów, w sercach których pozostała na zawsze “Ukochaną Wychowawczynią”.
Śmierć naszej Koleżanki zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich. Nie jest łatwo wypowiedzieć te słowa w kontekście Osoby, którą  zapamiętamy jako radosną, uśmiechniętą, pełną życia, kochającą swój zawód, a nade wszystko, kontakt z uczniami.
Choroba przyszła niespodziewanie, jak zawsze, gdy w życiu spotyka nas coś złego. Iwonka dzielnie walczyła, nie poddawała się,  podchodziła ze spokojem i pogodą ducha do tego, co ją spotkało i z czym przyszło się Jej zmierzyć, choć było to po ludzku – bardzo trudne…
Zapamiętamy Cię taką, jaką zwykle byłaś, z uśmiechem i pełną  niesamowitego optymizmu życiowego.
 
“Jeżeli śmierć nas czegoś uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością”.
Każdy, kto znał Iwonę, wie, że miała ogromny dystans do świata, do siebie, poczucie humoru, ale nade wszystko kochała życie, a przez ostatnie cztery lata, kochała je podwójnie…Najbardziej wiedzą o tym chyba Jej bliscy…
 
      Zmarłych nosimy w sercu, dlatego pamięć o nich, nie umiera nigdy…
Będziemy tę pamięć pielęgnować, bo zwyczajnie, tak po ludzku, nie potrafimy sobie wyobrazić, że Iwony nie ma już wśród nas, że w czasie przerwy nie wejdzie do pokoju nauczycielskiego, a sala “57” pozostanie już zawsze trochę jakby “pusta”…
 
Muszko, Twoja śmierć jest dla nas niezrozumiała, tak trudną nam ją przyjąć, ale wiemy, że na chwilę musimy się z Tobą pożegnać, aby w odpowiednim momencie , znów się z Tobą spotkać…
 
ZAWSZE BĘDZIEMY NOSIĆ CIĘ W SERCU
I W SWOJEJ PAMIĘCI –
 
Iwonko… Muszko….do zobaczenia ! Trzymaj się tam…
Spoczywaj w pokoju.
 
Dyrekcja ZSISiM w Krakowie, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi i Administracji, Rodzice wraz z całą Społecznością Uczniowską.

DOBRY START
300 dla ucznia

Zapisz się do naszej Szkoły !!!

  • Nie martw się.
  • Przyjdź do nas.
  • Pomożemy Ci zarejestrować się i uzupełnić Wniosek.

Bieg płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego

W dniu 16 czerwca 2021r. odbył się bieg organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 w ramach współzawodnictwa szkół z Dzielnicy III.
W imprezie brała udział mocna delegacja naszej Szkoły.
Meliorek reprezentowały uczennice Karolina Stolarz III tuf, Magdalena Lebryk IIaog i Izabela Piechota IIrg. Natomiast chłopcy na starcie zameldowali się w składzie: Filip Boczkowski, Igor Magier, Eryk Chwaja i Patryk Kurowski. Cała męska ekipa z klasy IIrp.
Dwa słowa o samym biegu.

Wyniki Konkursu Fotograficznego

“Kraków podczas pandemii”

Dni otwarte dla Kandydatów

Zapraszamy Kandydatów do naszej Szkoły na “Dni otwarte”:
–  10 czerwca 2021 r. (czwartek), godz. 9:00 – 13:00
–  12 czerwca 2021 r. (sobota), godz. 9:00 – 12:00
– 
19 czerwca 2021 r.
(sobota), godz. 9:00 – 12:00

 

Szkoła - wejście

PROJEKT „Bezpieczny Kraków”

Nowe formy zagrożeń diagnozowane w czasie pandemii”.

Co prawda, zmora ostatnich dwóch lat, pandemia koronowirusa, wydaje się powoli wycofywać, jednak długotrwałe konsekwencje izolacji i zdalnego nauczania mogą pozostać z nami jeszcze długi czas. Już wiadomo, że szczególnie dotknięci psychicznymi skutkami tego stanu są młodzi ludzie. To właśnie z myślą o nich nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu adresowanego zarówno do młodzieży, jak i rodziców i nauczycieli.

Piknik Wielopokoleniowy

WEŹ udział w Konkursie Fotograficznym

“Kraków podczas pandemii”

ZAPRASZAMY
Kraków

POZNAJĘ, DOŚWIADCZAM, WYBIERAM ...

ZŁOTY INDEKS

ZŁOTY INDEKS

Z ogromną dumą i radością informujemy, iż uczennica klasy IV fo TIŚ nr 13 – Aleksandra Romanowska otrzymała wyróżnienie w postaci „ZŁOTEGO INDEKSU” Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Drodzy czwartoklasiści…

Ostatni raz możemy tak się do Was zwracać, bowiem piątek 30. kwietnia jest dniem oficjalnie zamykającym ważny etap Waszego życia. Dziś przestaliście być uczniami, stając się formalnie absolwentami naszego „Meliorka”.

Konkurs fryzjerski

Konkurs Fryzjerski

22 kwietnia 2021r. w ramach zajęć praktycznych w klasie 3TUF odbył się konkurs fryzjerski pt.” Wiosenne upięcia z elementem warkocza”.
Fryzury kunsztownie ułożone zostały przez 10 zawodniczek startujących w konkursie. Pomysły uczniów zachwycały. Każda fryzura była w innym stylu, podkreślała urodę modelek.
W wyniku ostatecznym zostały wyłonione najpiękniejsze fryzury z pięknych:

Łap skill

Projekt „Łap skilla!”

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił kolejny projekt „Łap skilla!”, adresowany do osób pracujących w wieku 18 – 24 lata, które potrzebują właściwego ukierunkowania i profesjonalnej pomocy w poruszaniu się po rynku pracy. Do tych, którzy czują się zmotywowani do zmiany i poprawy swojej sytuacji zawodowej poprzez: podwyższenie kwalifikacji, awans w obecnym miejscu pracy lub zmianę zatrudnienia na korzystniejszą formę i/lub wymiar etatu, ale nie posiadają wystarczających kompetencji bądź kwalifikacji i nie mają wystarczających środków, aby móc je zdobyć. Uczestnikom oferujemy opiekę doradcy zawodowego przez kilkanaście najbliższych miesięcy.

Pandemia - COVID-19

INFORMACJA !!!

Uprzejmie informujemy, że w związku z obecną pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną (liczne przypadki zakażeń wirusem SARS-Cov-2) prosimy o kontakt ze Szkołą poprzez internet lub telefonicznie.

Dyrekcja Szkoły

Darmowa platforma wsparcia dla młodzieży i uczniów liceum, technikum oraz szkoły branżowej - dostępna w aplikacji mobilnej

GrupaWsparcia.pl to w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia, bezpieczna przestrzeń, gdzie wraz z innymi możesz walczyć z depresją, uzależnieniem i innymi życiowymi kryzysami.

Grupa Wsparcia GFX

Wyniki konkursu na plakat

Przedstawiamy wyniki etapu szkolnego konkursu na plakat promujący szkolnictwo zawodowe:

1 miejsce Magdalena Lebryk 2aog – praca 7
2 miejsce Dagmara Szechyńska 3r – praca 3

3 miejsce Robert Malinowski 1e – praca 9

KONKURS NA PLAKAT

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA PLAKAT PROMUJĄCY SZKOLNICTWO ZAWODOWE
Jeśli jesteś uczniem technikum lub szkoły branżowej 1 stopnia – ten konkurs jest dla Ciebie!
Nieważne, w jakim zawodzie się uczysz – wystarczy kreatywność i trochę umiejętności plastyczno-artystycznych.

Podręczniki

Biblioteka Multimedialna

Biblioteka Szkolna i Multimedialna zaprasza wszystkich czytelników do skorzystania z nowej oferty książek do nauki zawodów. 

Drodzy ósmoklasiści !!!

W dniach od 21 stycznia 2021 r. do 04 lutego 2021 r. na stronie internetowej styczniowetargi.zsisim.pl Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9 odbędą się XIX „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” on-line, impreza o charakterze edukacyjno – wychowawczym.

Serdecznie zapraszamy!!!

ZSIŚiM - otoczenie
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status